Vaše časté dotazy

Opravdu potřebuji speciální golfové brýle?

Na tuhle otázku si musí odpovědět každý sám. Při perfektní hře se každý hráč dostane na své limity a pomoci zlepšit se mu může už jen speciální pomůcka. Stačí když se podíváte do svého bagu. Najdete tam laserový dálkoměr? GPS? Chipper? Trojku železo? A opravdu jsou tyto pomůcky potřebnější než dobré golfové brýle?

Existuje “univerzální” dioptrické řešení?

Z vlastní zkušenosti víme, že univerzální řešení (brýle, které budou mít skla s vlastnostmi golfových, ale bude možno je používat i při jiných běžných životních situacích) neexistuje. Pokud požadujete excelentní vidění pro golf, tak je jako jediné možné řešení použití brýlových golfových skel. Buďto jsou brýlová skla univerzální, ale pak neposkytují při golfu ten ideální kontrast míče proti obloze, nebo se jedná o speciální golfové brýle, ale ty nejsou na běžné sluneční brýle dostatečně tmavé.

Vlastnostmi nejpodobnější řešení golfovým brýlím jsou speciální brýlová skla pro řidiče DriveWear. Ta mají na rozdíl od speciálních golfových skel tu výhodu, že se zabarvují z 50% do cca 75% (takže v sobě spojují jak brýle označované jako golf a jako dark golf) a díky polarizaci usnadňují čtení greenu, ale není to přesně totéž jako golfové brýle. Nicméně se jedná o použitelné řešení, které lze využívat i při jiných činnostech krom řízení, jako je právě golf, kolo, nebo lyže. O DriveWear z vlastní zkušenosti můžeme říct, že jsou na řízení naprosto skvělá a na hraní golfu dost dobrá.

Pokud sami sebe ale zařazujete do kategorie Hobby golfistů, tak lze určitě řidičská skla do brýlí DriveWear použít. Jen pokud je chcete použít také jako golfové brýle, je třeba s touto alternativou počítat už při výběru brýlové obruby.

Více informací o brýlových sklech DriveWear naleznete na www.bryle-pro-ridice.cz

Je multifokál vhodný pro golf?

Multifokální brýlové čočky (progresivní brýlové čočky) jsou neoddiskutovatelně naprosto skvělé, protože v případě, že máte rozdílnou korekci do dálky a do blízka, tak Vám umožňují ostré vidění jak do dálky, tak na střední vzdálenost a do blízka. Ale stejně jako u většiny sportů není univerzální multifokální řešení vhodné ani pro golf.

Neznamená to, že nelze multifokáy při golfu použít, ale jejich univerzálnost Vás při hře omezuje právě zkreslením v periferii. Pokud chcete multifokály při golfu používat doporučujeme použití speciálního multifokálu vyvinutého pro sportovní aktivity, nebo speciálního “řidičského” multifokálu. V obou těchto případech je sice zkreslení v periferii, ale výrazně menší, než u klasického univerzálního multifokálu. Nicméně tyto multifokály díky svému designu nenahradí univerzální multifokály

Jak na golfu brýle nosit, pokud je právě nepoužívám?

Ze záběrů z PGA je vidět, že profesionální golfisté ve většině případů používají brýle od Oakley. A také, že pokud své sluneční brýle nepoužívají, tak si je nasazují na čelo, na čepici, nebo úplně obráceně na temeno. Pokud ale nedostáváte své golfové brýle v rámci sponzorského balíčku, ale musíte si kupovat sami, tak tohle řešení určitě nedoporučujeme, protože se tím brýle ničí.

Úplně nejlepší je, když brýle nepoužíváme je dát do pouzdra. A je jedno, jestli použijeme pouzdro originální, nebo třeba SunCover od ANY DI, které je pro připevnění na golfový bag jako stvořené. Více detailů o pouzdrech na brýle Sun Cover naleznete na www.pouzdro-na-bryle.cz