OAKLEY Prizm™


Co je OAKLEY Prizm™?

Prizm™ je patentovaná  technologie OAKLEY, která zlepšuje vidění za specifických světelných podmínek a pro specifické sporty. Zvýrazňuje právě ty barvy na které je lidské oko nejcitlivější. Tím se zlepšuje ostrost vidění bez druhotného zkreslení, které je u běžných slunečních brýlí zapříčiněno ať už brýlovými čočkami vyráběnými klasickou technologií výroby, nebo použitím tradičních barev. V případě OAKLEY Prizm™ se jedná se o jeden z mála případů, kdy jsou brýlové čočky vyráběny se specifickou barvou určenou pro konkrétní sportovní aktivity.

Hlavní výhody OAKLEY Prizm™

- zlepšuje ostrost vidění, abyste viděli lépe a ostřeji a mohli rychleji reagovat
- zlepšuje rozpoznávání barev a umožňuje více se zaměřit se na to, co opravdu potřebujete vidět
- zvýrazňuje schopnost sledovat pohybující se objekty v periferii Vašeho zorného pole a reagovat na ně rychleji

Jak OAKLEY Prizm™ funguje?

Díky speciálně vyvinutým materiálovým příměsím minimalizuje brýlová čočka OAKLEY Prizm™ parazitickou složku světla, které zhoršuje rozlišování jednotlivých barev.

V čem jsou OAKLEY Prizm™ jiné než všechny ostatní brýlové sluneční čočky?

Běžné sluneční brýle pouze sníží množství propouštěného světla a Vámi vnímaný obraz se tak pouze ztmaví. Některé brýlové čočky sice také zlepšují kontrast, ale jsou navrženy pro širší spektrum aktivit a prostředí, takže představují kompromisy. Postrádají jemné vyladění barev, které potřebujete pro specifické využití brýlí. Představte si to tak, jako třeba Vaše golfové vybavení, které je sice sportovním vybavením, ale je specifické pouze pro golf a například při fotbale by Vám moc nepomohlo. A stejně fungují i brýlové čočky sportovních brýlí OAKLEY Prizm™ Golf.

Jak značka OAKLEY dosáhla takové inovace?

Díky technologii hyperspektrálního zobrazování, kterou využívají například také špionážními satelity. Ta umožňuje analyzovat světelné podmínky v konkrétních prostředích se zaměřením na detail a přesnost zobrazení, což definuje nový standard v oboru sportovní optiky.

Proč je třeba vidět ty správné barvy?

Jakýkoliv sport klade na náš zrak naprosto specifické nároky. A právě proto je tu technologie OAKLEY Prizm™. Vidět svět v těch správných barvách s sebou nese schopnost rozlišovat detaily a pomáhá vnímat potenciální nebezpečí pro Vaši hru, jakými jsou například terénní vlny na greenu. Běžné sluneční brýlové čočky se snaží dosáhnout výsledků jen pouhým zvýšením kontrastu a potlačením intenzity světla vstupujícího do oka, ale to může nepřirozeně zkreslovat barvy a výsledný obraz může ztrácet svou plasticitu. Díky vyváženému podání barev s brýlovými čočkami OAKLEY Prizm™ je hlavním přínosem nejen zvýšení kontrastu, ale také lepší ostrost vidění a přirozenější podání barev. A to bez ohledu na to, jestli sledujete objekt ve středu zorného pole, nebo v periferii a to i přesto, že v periferii oka je mnohem méně  buněk pro rozlišení barev. OAKLEY Prizm™ pomáhají zajistit, aby Vaše vidění bylo ostré a s vysokým rozlišením v detailech, což se projeví třeba právě na naší hře.

Jak mi OAKLEY Prizm™ umožní vidět barvy tak, jak je vidět potřebuji?

Představte si klasické sluneční brýle jako ovládání hlasitosti na Vaší Audio Aparatuře - společně s hlasitostí stáhnete i basy a výšky. Naproti tomu brýlové čočky OAKLEY Prizm™ fungují jako excelentní ekvalizér - ten Vám umožní upravovat zvuk pro specifické druhy hudby tak, aby byl výsledek vždy naprosto dokonalý. Jen v případě OAKLEY Prizm™ je místo hudby sport.

Čočky OAKLEY Prizm™ GOLF

Pokud chcete hrát golf opravdu dobře, musíte správně vnímat světelné přechody na hřišti, správně odhadovat vzdálenosti a mít dobré oko pro rozpoznání povrchu greenu. S čočkou Prizm™ je oddělování jednotlivých barev jednodušší a pokud jste na greenu, můžete snáze rozlišovat vlastnosti trávníku a svažitost povrchu.

- rozpoznáte změny povrchu, které byste běžně patrně přehlédli
- vylepšení kontrastu vám umožní rozlišit různou kvalitu trávníku
- oddělením odstínů zelené budete lépe vnímat světelné přechody na hřišti